Przewodnik Kajakowy

englishdeutschcastellano
Znajdź rzekę
Wpisz nazwę
Województwa
Rzeki
Szukaj


świętokrzyskie


findcanoe book kayak trip
 szlak kajakowy, wypożyczalnia kajaków

Dostępne mapy:


 Czarna ma wiele twarzy. Na odcinkach leśnych i polnych zaskakuje zwałkami, by nagle przeistoczyć się w uregulowany kanał, zmuszając kajakarzy do przenosek na licznych budowlach hydrotechnicznych (lub na ich ruinach). Lasów jest tu jednak więcej a krystaliczna woda, piaszczyste i żwirowe dno oraz malowniczość krajobrazu sprawiają, że jest to szlak coraz bardziej popularny.

 szlak kajakowy, wypożyczalnia kajaków

Dostępne mapy: Czarna Konecka


findcanoe
 szlak kajakowy, wypożyczalnia kajaków

Dostępne mapy:


 szlak kajakowy, wypożyczalnia kajaków

Dostępne mapy:


 szlak kajakowy, wypożyczalnia kajaków

Dostępne mapy:


Ze wszystkich szlaków to właśnie podobno Nida niesie latem najcieplejszą wodę. Rzeka płynie na południu kraju, ale nie w górach, więc może...Dodatkowym atutem dla kajakarzy, którzy zechcą zażyć kąpieli są słynne piaszczyste plaże Nidy, a to wszystko wśród niezwykłych krasowych krajobrazów Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego. Nie tylko jednak wapienne i gipsowe wzgórza urozmaicają nadrzeczne widoki, warte zwiedzenia są też miasteczka, z zabytkami ze wszystkich epok historycznych poczynając od średniowiecza: Pińczów, Wiślica i Nowy Korczyn. szlak kajakowy, wypożyczalnia kajaków

Dostępne mapy: Nida B, Nida A


  Pilica to prawdziwa kajakarska autostrada. Ta ósma co do długości rzeka Polski płynąc przez cztery województwa pozwala kajakarzom rozsmakować się w nizinnym krajobrazie pól i łąk typowym dla tej części Polski. Rzeka jest niezwykle wygodna, szeroka ale płytka, o wielu bocznych i śródkorytowch piaszczystych łachach, dających wytchnienie po godzinach machania wiosłem i zachęcających do plażowania i kąpieli.


 Spływy tym krótkim dopływem Drzewiczki nie są praktykowane prawdopodobnie dlatego, że odcinek spławny rzeki da się przebyć w jeden dzień. I może tak właśnie należy potraktować ten szlak – jako kilkugodzinny wypad za miasto.

 szlak kajakowy, wypożyczalnia kajaków

Dostępne mapy: Drzewiczka


 Królowa Polskich Rzek w odróżnieniu od innych wielkich europejskich rzek uniknęła regulacji i poza krótkim odcinkiem od Płocka do Włocławka jej przebieg jest naturalny. Nad Wisłę jednak przyciągają nie tylko porośnięte łęgami brzegi i słynne piaszczyste łachy, na których odpoczywają zmęczone lotem ptaki i zasłuchani w jej łagodny szmer kajakarze. Podróż Wisłą to przecież także wyprawa przez historię Polski i wspaniała okazja by poznać jej zróżnicowane współczesne oblicze. Żaden inny szlak nie oferuje nam wizyty w tylu wspaniałych miastach: Krakowie, Sandomierzu, Warszawie, Płocku, Włocławku, Toruniu, Chełmnie, Grudziądzu czy Gdańsku by wspomnieć tylko niektóre z nich. Jednocześnie jednak dla mieszkających nad rzeką ludzi potrafi ona być szlakiem niemalże lokalnym, świetnym rozwiązaniem na jednodniową aktywność. Czy na wiele dni, czy na kilka godzin – oddajmy cześć Królowej i wybierzmy się na nią. szlak kajakowy, wypożyczalnia kajaków

Dostępne mapy:


findcanoe
 szlak kajakowy, wypożyczalnia kajaków

Dostępne mapy:

spływy kajakowe, kajaki pilica


  © wyprawsie.pl - szlak kajakowy, wypożyczalnia kajaków, spływy kajakowe cookies
spływy kajakowe, wypożyczalnia kajaków
wypożyczalnia kajaków, spływy kajakowe