Przewodnik Kajakowy

englishdeutschcastellano
Znajdź rzekę
Wpisz nazwę
Województwa
Rzeki
SzukajNetta
szlak kajakowy, kajaki
kajaki, spływ kajakowy 
szlak kajakowy, kajakiDostępne mapy: Kanał Augustowski, Rospuda, Biebrza B,

 Źródło:
 Okolice Jeziora Rospuda Filipowska
 Recypient:
 Biebrza, Dębowo
 Długość:
 102 km
 Długość szlaku:
 
 Powierzchnia zlewni:
 1336 km²
 Trudność: 
 Uciążliwość: 
 Dopływy: 
 Czas spływu:


` Netta wypływa z Jeziora Sajno, choć ten odcinek często bywa nazywany Sajownicą, a za Nettę można też uważać górną Rospudę. Poczynając od jeziora rzeka w całości płynie przez obszar Kotliny Biebrzańskiej. Obniżenie to powstałe pierwotnie jako pradolina, dziś wykorzystywane jest przez Biebrzę i wypełnione jej osadami.

 Netta rzadko płynie lasem prowadząc swe wody głównie przez podmokłe tereny największych w Polsce bagien i rozlewisk związanych z systemem rzecznym Biebrzy do którego Netta należy. Na dolnym odcinku rzeka wpływa na najcenniejsze przyrodniczo obszary Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ten największy w Polsce park narodowy chroni głównie bagienne, torfowiskowe i związane z płytkim występowaniem wód ekosystemy, które zachowały się tu w prawie niezmienionej formie, tworząc prawdziwy raj dla roślin i zwierząt w tej bezludnej krainie. Kajakarze będą mieli okazję płynąć wzdłuż słynnego rezerwatu Czerwone Bagno o przyrodzie tak cennej, iż jej ochrona (od 1926 roku) stanowiła osnowę dla utworzenia parku. Wśród niezliczonej liczby gatunków roślin i zwierząt bytujących w rezerwacie, należy wspomnieć orlika krzykliwego, orła przedniego, bielika, a także łosia i przemierzające bagno watahy wilków.

 Nettą można spłynąć od Jeziora Sajno, aż do Biebrzy lub wybierać równoległą drogę Kanału Augustowskiego połączonego z Nettą w pięciu miejscach (głównie przy śluzach) – choć czasem może być to spływ pod prąd. Po przyjęciu wód Kanału Augustowskiego rzeka sama staje się uregulowana i często mylnie nazywana Kanałem Augustowskim. Szlak jest łatwy i nieuciążliwy, po dopłynięciu do Biebrzy należy płynąć dalej.


Zorganizuj wyjazd na tej rzece kliknij tutaj! Splywy kajakowe dla firm i turystow indywidualnych
spływy kajakowe, kajaki


  © wyprawsie.pl - szlak kajakowy, wypożyczalnia kajaków, spływy kajakowe cookies
wypożyczalnia kajaków, spływy kajakowe
spływ kajakowy, wypożyczalnia kajaków